Szczotkowanie ciała na sucho

Szczotkowanie ciała na sucho, to jeden z przyjemniejszych obowiązków mojego dnia. Wstaję, parzę kawę i zabieram się za szczotkę.

Czym jest dla mnie szczotkowanie na sucho?
Teraz już przyjemnym, codziennym rytuałem, który przynosi wiele dobrego.
Ja masaż wykonuję rano, tuż po przebudzeniu, ale można go wykonać o dowolnej porze dnia. Pamiętajcie, że taki masaż raczej Was rozbudzi, niż wyciszy.
Masaż wykonujemy zawsze ruchem od dołu ku górze, w kierunku serca. Zaczynamy od stóp, a kończymy na dekolcie i szyi (ja na filmiku zapomniałam o plecach, dlatego są na końcu).
Nacisk na skórę należy dobrać samemu, nie może to być szorowanie ciała. Pamiętajmy, że to zabieg dla wspomagania pracy skóry, nie chcemy jej uszkodzić.
Kończyny masujemy ruchami długimi, posuwistymi, brzuch i piersi ruchami okrężnymi (górną i dolną partię brzucha można stymulować na różne sposoby).

Pamiętam, że moje pierwsze szczotkowanie nie było zbyt przyjemne. Ciężko mi było wybrać nacisk pracy, a poza tym wszędzie wokół unosił się mój naskórek. Na szczęście już czwartego dnia wszystko jakby się uspokoiło, naskórek, aż tak nie leciał, a ja już wiedziałam jaką siłę mam użyć. Już wówczas skóra stała się jakby jędrniejsza, milsza w dotyku – gładka.

Zalety szczotkowania:
➡️ Wspomaga działanie układu limfatycznego, a to sprzyja usuwaniu toksyn z organizmu
➡️ Relaks dla ciała z jednoczesnym przypływem energii. Naprawdę tak jest!
➡️ Peeling, czyli pomagamy usunąć martwy naskórek gromadzący się na powierzchni skóry. Pamiętajmy, że skóra po peelingu lepiej wchłania kosmetyki, warto użyć balsamu.
➡️ Tak! Taki masaż to walka z cellulitem!
➡️ Ułatwiamy pracę naszym mieszkom włosowym, włosy mniej wrastają.
➡️
Przyspiesza regenerację pociążowego brzuszka. Wspomaga i motywuje skórę do powrotu do kondycji sprzed ciąży.
Ile razy?
Szczotkować można się codziennie. Mi udaje się 5 razy w tygodniu. To zależy od Ciebie. masaż trwa około 4-5 minut. Nie przesadzaj z długością masażu, pamiętaj że masaż Cię nie odchudza. Postaw za to na codzienność.
Przeciwwskazania?
Są oczywiście. Omijaj podczas szczotkowania rany, zaczerwienienia, podrażnienia, stany zapalne, duże pęknięte naczynka i żylaki.
Tak żylaki są przeciwwskazaniem tak samo jak duża skłonność do pękających naczynek. Ja mam obie te przypadłości, a jednak szczotkuje się, po prostu bardzo się obserwuję. Taki masaż bardzo pobudza powierzchowne ukrwienie skóry, stąd jeśli pękają naczynka jesteśmy zagrożone. Ale… Można tak dostosować siłę nacisku i długość zabiegu, żeby znaleźć swój złoty środek. Czasami warto w takich przypadkach przenieść suchy masaż pod prysznic lub do wanny z nie gorąca wodą. Mniej wówczas drażnimy naskórek i mieszki włosowe, wywołujemy zatem mniejsze pobudzenie naczyń powierzchownych.
Szczotka.
Pamiętaj żeby wybrać szczotkę z naturalnych składników. Ja wybrałam firmę Skład Prosty. Raz w tygodniu zabierz ze sobą szczotkę pod prysznic i porządnie ją umyj. Ja używam do tego celu płynu do mycia ciała. Odstaw szczotkę włosiem w dół do wyschnięcia. Nie przyspieszaj wysychania, niech woda sama wyparuje. Drewno nie lubi szybkiego schnięcia.
Czy to wszystko?
Tak. Temat szczotkowania jest krótki i warty uwagi. Mam nadzieję, że zachęciłam Was tym tekstem do codziennej walki o piękna skórę bez cellulitu i niedoskonałości.

To tylko 5 minut dziennie, na pewno znajdziesz czas!

Lidia 🙂

Brak komentarzy

Zostaw komentarz